Fön Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

 

Fön makinesi kuaförlük mesleğinin en büyük silahı. Nasıl ki bir ressamın elindeki en değerli şey fırçası, bir yazarın en önemli parçası kalemi ise, bir kuaförün de en çok önem verdiği şey fön makinesidir.

 

Bu yüzden özellikle kuaförlerin fön makinesi alırken, ince eleyip sık dokumaları gerekir.  Öncelikle kolay kullanımı için ergonomik yapısı olan bir fön makinesi tercih etmek gerekir.

 

Fön makinesi kuaförlerin kalemi, fırçası gibidir. Ancak ne yazık ki fön makinelerini saatlerce taşımak zor zanaattir. Artan mesleki hastalıklar ve uzun çalışma saatleri nedeniyle oluşabilecek kol, omuz bilek vb. rahatsızlıklarının önüne geçmek için ürünün hafif olması önemlidir.

 

Müşterinizle iletişim kurarken, fön makinesinin sesinin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, mutlaka sessiz olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Fön makinesi alırken, ürünün motor performansı, çalışma gücü, soğutma düğmesi, termostat özelliği gibi dikkat edilmesi gereken daha pek çok önemli noktalar var.

 

Alacağınız fön makinesini uzun ömürlü kullanabilmek için öncelikle uluslararası standartların bulunduğu ülkelerde üretilmiş ve kaliteli olmasına dikkat edin.

Peki kaliteli olduğunu nasıl anlarım

 

Hız ve zaman hayatımızı pratik hale getiren en önemli unsurlar arasında geliyor. Saçları daha hızlı kurutmak size ve müşterinize zaman kazandırıyor. Bunun için fön makinesi alırken motorunun turbo ya da mega turbo özelliği taşımasına dikkat etmelisiniz.  

 

Daha sıcak ısı, çalışma gücünün yüksek olmasıyla doğru orantılıdır. Sıcak ısı ne kadar önemliyse, soğuk ısı da en az onun kadar önemlidir. Saçın şeklini sabitlemek ve kalıcı şekiller vermek için fön makinenizde soğutma butonu kesinlikle olmalı.

 

Makinenizin saçınızı kırmamasını ve ısıyı eşit dağıtarak daha kolay ve efektif bir şekillendirme sağlamasını istiyorsanız, sıcak hava çıkışında bulunan ızgaraların seramik, nano silver veya turmalin kaplama olmasına dikkat edin. Seramik ısının eşit dağılımını sağlarken, nano silver bakteri oluşumunu önler.

 

Ürünün güvenliği açısından fön makinesi alırken mutlaka termostat özelliğinin olmasına önemle dikkat edin. Oluşabilecek ani problemlerden kaynaklanan yangın tehlikesine karşı  ürünü ve sizi bu özellik koruyacaktır.

 

Evlerinizde veya işyerlerinizde elektrik tasarrufu ve kablo patlamalarının önüne geçmek için kablonuzun kalınlığı ve menşei, daha geniş alanda rahat kullanımı için kablo uzunluğu önemlidir.

 

Ürünün tezgahtan düşmemesi için ürünün çevresinde veya kenarlarında kaydırmazlık bantı olması da içinizin rahatlığı açısından gereklidir.

 

Beklemediğiniz bir sorun ile karşılaşmamak için garantisi olmayan, ürünün beğenmediniz sürece üretici veya satıcı firmanın belirlediği sürede koşulsuz iade etme hakkınızın omasına dikkat etmelisiniz.

 

Aynı zamanda ürünle ilgili bilgi almak , paylaşmak veya problemi bildirmek için devamlı destek alabileceğiniz bir müşteri hattı olması ürün sonrası servis de çok büyük önem taşır.

922 kez okundu
5(4)

YORUMLAR

SON EKLENEN HABERLER

Kuaförler ve Berberler Mağdur Olmasın

  Yakında yayınlanması beklenen bir yönetmelik değişikliğiyle, kapıcı çalıştıran apartma...

11.04.2014 SEKTÖRDEN

Metin Bahçecik ile L'Oréal Professionnel Tecni.ART

  Yenilenen L'Oréal Professionnel Tecni.ART'ın lansmanında Metin Bahçe...

05.04.2014 SEKTÖRDEN

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursları

  Kuaförlük eğitimi aldınız fakat kendinize ait bir yeriniz yok mu ? O halde KOSGEB&rsqu...

31.03.2014 SEKTÖRDEN

Wella Professionals Enerji Dolu!

  Wella Professional, Sebastian Professional ve Londa Professional markaları ile sektörü...

25.03.2014 SEKTÖRDEN

KOLEKSİYON

KONUK

MODA & SANAT

ETKİNLİK

AYIN ÜRÜNÜ

ETKİNLİK TAKVİMİ

Salonunuz hangi günler kapalı?nero2_14.02